הלבנת שיניים

מה זה הלבנת שיניים

הנושא של חיוך יפה ומרשים עם שיניים לבנות בוהקות זהו דבר שחשוב לאנשים רבים וזאת הסיבה שאנשים רבים בוחרים בשלב זה או אחר של החיים לעבור תהליך של הלבנת שיניים, תהליך אשר מחזיר לשיניים את הצבע הלבן הבוהק והנקי ואת החיוך המרשים, המזמין והכובש.

מה זה בדיוק תהליך של הלבנת שיניים

הלבנת שיניים זהו שם כולל המדבר על תהליכים שונים לצורך הלבנה של השיניים, כאשר לרוב הכוונה היא תהליכים להחזרת השיניים לצבען המקורי על ידי תהליך של הסרת כתמים הנוצרים בשיניים בין היתר כתוצאה מפגיעה באמייל אשר גורמת לכך שמזון, שתייה, סיגריות ועוד ישאירו כתמים שונים על השיניים. מעבר לתהליך של הבהרת השיניים יש תהליכים מורכבים ומתקדמים יותר אשר מדברים על הלבנה עמוקה של השיניים, זאת אומרת הפיכה של השיניים ללבנות עוד יותר ממצבן המקורי וזהו תהליך מורכב יותר.

הלבנת שיניים

אילו טכניקות הלבנת שיניים קיימות

הלבנת שיניים הפכה לפרוצדורה מאוד נפוצה ומוכרת שאנשים רבים בוחרים לעשות. בשל כך התפתחו טכניקות ושיטות הלבנה שונות חלקן ביתיות שאפשר לעשות לבד וחלקן כאלו שצריך לעשות אצל רופא השיניים, למשל:

  • משחת שיניים מלבינה לשימוש ביתי יום יומי.
  • ג'ל מיוחד המונח בסד לשיניים לשימוש יום יומי, מוכן על ידי רופא שיניים אבל השימוש עצמו הוא באופן עצמי.
  • חומר פעיל בריכוז גבוה המוקרן במקור אור או לייזר, מתבצע במרפאה.
  • צחצוח שיניים על ידי סודה לשתייה ושמן קוקוס.
  • ערכות הלבנה ביתיות.
  • הלבנות אגרסיביות יותר המתבצעות באמצעות חומרים מיוחדים כמו תחמוצת קרבומייד או מימן.

מה חשוב לדעת בנוגע להלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא תהליך יחסית בטוח, בעיקר כאשר עושים אותו בהתאם להנחיות ובפיקוח רפואי במרפאת שיניים. יחד עם זאת כמו בכל הליך, גם בהלבנת שיניים יש סיכונים ויכולות להיות תופעות לוואי. בין התופעות שיכולות להופיע זה רגישות לחומר כזה או אחר, גם חומר ביתי וגם חומר שניתן על ידי רופא השיניים. זה יכול להיות רגישות לחומר עצמו או תגובה נקודתית שחולפת. ישנם מצבים של גירוי של החניכיים שלרוב עובר תוך מספר ימים, בעיקר בתהליך הלבנה באמצעות פרוקסייד שהוא פחות נפוץ בשימוש בארץ, ובנוסף במקרים בהם מתבצעת הלבנה אך חלק מהשיניים הן של האדם וחלק הן שתלים יכול להיווצר מצב של חוסר אחידות בין הצבעים של השיניים. כמובן שבמידה ומשתמשים בשיטות אגרסיביות יותר כך הסיכוי לתופעות לוואי גדל.

לקבלת הטבה /ייעוץ / מידע אנא השאירו פרטים​

נושאים באתר

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה