השתלת שיניים

תהליך השתלת שיניים

כאשר אדם מאבד שן כתוצאה מחבלה או תאונה, פגיעה בשורש כתוצאה מריקבון של השן ועוד שלל סיבות, זה יכול להשפיע עליו בשלל דברים החל מהמראה בעיקר אם מדובר על שיניים קדמיות נראות לעין וגם על נושא של דיבור, לעיסה ובכלל על בריאות הפה והשיניים. זאת הסיבה שאנשים רבים שאיבדו שן או יותר מבצעים תהליך של השתלת שיניים.

מה זה השתלת שיניים

השתלת שיניים זוהי פרוצדורה רפואית כירורגית אשר עוזרת לאנשים רבים שחסרות להם שיניים ליהנות משתלי שיניים המהווים תחליף לשיניים המקוריות החסרות. בניגוד לשיניים תותבות שזהו פתרון שדורש התעסקות יום יומית כמו הוצאה והכנסה שלהן, ניקוי יום יומי וכדומה, השתלה למעשה פותרת את הבעיה מכיוון שמדובר על ניתוח בו רופא השיניים מחדיר את השתל של השן לרקמת החניכיים מה שגורם לכך שהשיניים הן קבועות וההתנהלות איתן מבחינה יום יומית היא כשיניים רגילות לכל דבר. נושא של השתלות השיניים קיים כבר עשרות שנים והטכניקות הולכות ומשתפרות ופתרונות חדשים נכנסים לשוק כאשר יש תהליכים רבים שהפכו להיות פשוטים יותר, פחות פולשניים ועם פחות סיכונים. האפשרויות השונות גורמות לכך שלכל אדם אפשר להתאים את שיטת ההשתלה המתאימה ביותר למצבו האישי.

השתלת שיניים

תהליך השתלת שיניים, מידע כללי

תהליך ההשתלה שנעה במרפאת שיניים כולל מספר שלבים כאשר יש דברים הנעשים טרם הפרוצדורה עצמה ויש בתוך תהליך ההשתלה כמה שלבים. בעיקרון טרם ביצוע ההשתלה מתקיימת פגישה עם הרופא ועל סמך בדיקות ובירורים מתקבלת החלטה מה נכון לעשות, היכן למקם את השתל, מתן אנטיביוטיקה במצבים מסוימים וכדומה, תהליך ההשתלה יכול לכלול השתלה ושיקום באותו מועד אך יש מקרים בהם תהליך ההשתלה והשיקום יתבצעו במועדים שונים.  לרוב תהליך ההשתלה מתקיים עם השתלה מקומית אך יש מצבים בהם יבחר הרופא בהרדמה מלאה.

דגשים חשובים לנושא של השתלת שיניים

השתלת שיניים היא פרוצדורה כירורגית רפואית, אמנם יחסית פשוטה וותיקה, יחד עם זאת כמו כל הליך רפואי גם כאן יכולים להיות בעיות שונות ובכדי להפחית את הסיכוי שהן יקרו חשוב לבחור רופא מקצועי ובעל ניסיון שיבצע את ההליך. רופא עם ידע וניסיון ידע לעשות את הבדיקות המתאימות טרום התהליך כדי לוודא שמצבו של האדם אכן מתאים לביצוע ההשתלה וכי הוא אינו סובל ממבנה עצם בעייתי למשל, הוא ידע להתאים את סוג ההליך למצבו האינדיבידואלי של האדם ולעזור לו לעבור את ההליך בצורה טובה ונעימה יותר עם מינימום פגיעות ותופעות לוואי של פגיעות בעצב, זיהומים ועוד.

לקבלת הטבה /ייעוץ / מידע אנא השאירו פרטים​

נושאים באתר

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה