יישור שיניים

עושים יישור שיניים

רבים מאיתנו זוכרים את אותו חבר, בן דוד או שכן עם גשר הטבעות המתכתי על השיניים אשר ליווה אותו במשך חודשים רבים. אז גשר הטבעות המיתולוגי היה מזוהה בעיקר עם בני נוער אשר הייתה להם בעיה עם השיניים גם מבחינה של הנראות אך הבעיה בשיניים פגענ גם במה שקשור לאכילה ולעיתים גם בדיבור. נושא של יישור השיניים עבר מאז התפתחות מאוד גדולה והוא שונה מאוד ממה שהיה בעבר.

מה זה יישור שיניים, למה הוא מיועד

אנשים רבים סובלים מבעיות בשיניים כאשר הנושא של שיניים שאינן ישרות הוא מוכר ונפוץ בקרב צעירים ואף מבוגרים יותר. תהליך של יישור שיניים הוא תהליך אשר יכול להימשך עד שנתיים אשר לרוב מבוצע על ידי רופא שיניים שהוא אורתודנט. יישור שיניים זוהי פעולה אשר מיועדת לכל מי שסובל משיניים עקומות מכיוון שמלבד המראה והשיקולים האסתטיים, שיניים עקומות משפיעות על מכלול דברים החל מסגירה נכונה של הפה, דיבור, אכילה ועוד.

יישור שיניים

אילו טכניקות קיימות לנושא של יישור שיניים

אם פעם יישור שיניים היה באמצעות טבעות מתכת שהוצמדו לשיניים והנער או הנערה נשארו איתם למשך חודשים רבים, הנושא של יישור השיניים עבר שינוי והיום אפשר למצוא שיטות שונות ליישור שיניים כמו למשל:

  • קשתיות שקופות אותן מחליפים אחת לשבועיים שלושה.
  • השיטה המסורתית הוותיקה של טבעות מתכת מה שנקרא "ברזלים".
  • יישור שיניים לינגואלי, מדובר על גשר פנימי שהוא בלתי נראה.
  • סמכים שקופים, דומה לברזלים רק שהם שקופים.
  • יישור שיניים דמון שהוא חדש יחסית.
  • פלטה לשיניים.

אז איך מתבצע תהליך של יישור שיניים בפועל

תהליך של יישור שיניים מתחיל בפגישה אצל רופא שיניים אשר מתרשם ממצב השיניים ומפנה לאורתודנט בהתאם לצורך. בפגישה עם האורתודנט תתקיים הערכה מלאה של מצב הפה, החניכיים והשיניים, צילומים שונים של הפה כולל צילום פנורמי ולאחר מכן החלטה איזה סוג טיפול יהיה הנכון והמתאים ביותר, הערכה כמה זמן הוא ימשך ומה העלויות שלו.

כיצד לבחור אורתודנט לביצוע תהליך יישור שיניים

אורתודנט הוא רופא שיניים אשר עבר תהליך התמחות לנושא של יישור שיניים, לא כל רופא שיניים הוא אורתודנט ולא בכל מרפאת שיניים יש אורתודנט. כאשר בוחרים אורתודנט חשוב לבחור מישהו בעל ידע וניסיון, בעיקר אם מדובר על בעיה קצת יותר מאתגרת מאשר יישור "רגיל". חשוב לקבל עליו המלצות וכמובן להתרשם ממנו באופן אישי כי מעבר למקצועיות חשובה גם אנושיות וגישה בעיקר כאשר מדובר בילדים.

לקבלת הטבה /ייעוץ / מידע אנא השאירו פרטים​

נושאים באתר

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה